DEĞERLİ GÜREŞ SEVERLER…

Güreş Camiamızın Değerli Mensupları,

2015 yılı Ağustos ayından itibaren yapmakta olduğum Genel Sekreterlik görevim 23 Mart 2017 tarihinde hukuken, bu hafta itibari ile de fiilen sona ermiştir.

Ayrılış yazımı tebellüğ ettiğim 23 mart tan itibaren, yeni bir atamanın yapılmaması nedeniyle ciddi sağlık sorunları yaşamama rağmen, gerek büroda ve kurullarda bulunan çalışma arkadaşlarımı yalnız bırakmamak ve gerekse yoğun dönem içerisinde bulunan federasyonumuzun faaliyetlerinin aksamaması adına resmi bir statüde olmasa da abi kardeş ilişkisi içerisinde elimden geldiğince bu güne kadar yardımcı olmaya çalıştım.

Öncelikle bilinmesini istiyorum ki ; Ülkemiz için başarısı hiçbir spor branşıyla kıyaslanamayacak kadar fazla olan ve yüzlerce yıldır halkımızın gönlünde yer almış ata yadigarımız Türk Güreşinin genel sekreterliğini yapmak, spor tarihimizin altın harflerle yazdığı Türkiye nin yaşayan efsaneleri ve 2020 nin 2024 ün altın adamları ile bir arada bulunmak, ayrıca 52 yıllık hasretin sona erdiği RİO da tarihe tanıklık etmek şahsıma nasip olmuşsa , artık bana düşen nasip eden ALLAH a şükretmek, bu onuru gururla ömür boyu taşımaktır.

Bu nedenle şahsıma güven duyup iki kez bana bu imkanı sağlayan başta Başkan Musa Aydın olmak üzere, Yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Ayrıca göreve yeni atanan kardeşimiz Tahir Yılmaz a en içten dileklerimle başarılar diliyorum.

2012 yılı karlı bir kış günü geldiğim ilk günden itibaren beni kabullenmiş, bana değer vermiş büyük şampiyonlarımıza, mesai mefhumu tanımadan büroda, Elmadağ ve Sarıyer kamp merkezlerinde fedekarca görev yapan çalışma arkadaşlarıma, önceliklerim de her zaman ilk sırada yer almış sporcu ve antrenör kardeşlerime, uyum içinde çalışmış olduğumuz bütün kurul üyelerine, çok kıymetli hakem kardeşlerime ve Türk Güreş camiasının değerli mensuplarına ayrı ayrı yürekten teşekkür ediyorum..

Görev sürem boyunca öncelikle ve özellikle yapmaya çalıştığım çok dikkat ettiğime inandığım şey temsil ettiğim makamın saygınlığını ve itibarını korumak ve makamdan doğan sorumluluk ve yükümlülüklerimi en iyi şekilde ifa etmek olmuştur.

Artık şundan eminim. Ben bu büyük Camianın bir mensubuyum. Böyle bir camianın mensubu olmaktan her zaman gurur duyacağım.

Bundan sonra hangi kurumda, ya da nerede olursam olayım, Türk Güreşinin bir neferi olarak her zaman hizmetinde olacağımın bilinmesini istiyorum
Allah emanet olun….

 

Güreş camiasına vermiş oldugu emeklerinden dolayı güreşvitrini ailesi olarak Adem VARLIK  Bey’e Yeni yaşantısında başarılar dileriz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.